Майстер-клас з орігамі для дітей з функціональними обмеженнями

В четвер, 03.12.2015 року, працівники відділення соціально-побутової адаптації Жовтневого територіального центру організували майстер-клас з орігамі для дітей з функціональними обмеженнями.

На честь відзначення Міжнародного Дня інвалідів в Жовтневому районі в загальноосвітній школі №127 було організовано свято для дітей та їхніх батьків.

Відразу по вході гостей, в якості яких сьогодні були дітки з функціональними обмеженнями, зустрічали костюмовані персонажі: Лицарь, Принц та Принцеса, Король та Королева, Козак та імпозантна Українка, що були представлені перевдягненими в ростові фігури учнями школи. Варто відзначити акторські здібності учнів, які підбадьорювали та заохочували своїми коментарями всіх сфотографуватися із ними. Ще можна було відвідати музей школи, в якому були зібрані артефакти Другої світової війни, а також предмети побуту, що супроводжували життя наших батьків та прабатьків. Окрім цього, кожен міг відвідати імпровізовану виставку собак, де можна було побачити понад дюжину порід від карликових до високих із найрізноманітнішим кольором шерсті, на якій чотирилапі модники та модниці хизувалися своїми нарядами на всі смаки.

Проте, мабуть найцікавішим для гостей, все ж таки можна назвати приміщення, де розташувались вершки творчих здібностей школярів цього закладу – виставка виробів рукоділля, зроблених учнями в різних техніках. Саме в цьому кабінеті проводили майстер-клас із орігами працівники відділення соціально-побутової адаптації Жовтневого територіального центру. Варто зазначити, що речі, зроблені власними руками додають радість не тільки від готового результату, а і від самого процесу. Враховуючи близькі новорічні свята, нами було вирішено підготувати ялинкові прикраси, які також можна зробити за допомогою орігамі. Чи потрібно додавати, що саме ця тема, наближення великих зимових свят, привернула увагу абсолютно всіх відвідувачів нашої виставки. Весь час роботи виставки біля нашого столу не було вільного місця. Дітки, батьки постійно підсаджувались та заміняли один одного, коли складали свого журавлика або ялинку. І не було меж радості та оптимізму в цей день для всіх присутніх. Всі були залучені до процесу творення свого свята і всі були задоволенні від такого загального святотворення. По посмішках, блиску очей, щасливому вереску дітей було видно, як здатна дитина пишатися готовим подарунком, який вона з безмежною радістю поділиться з мамою або татом, без яких вони фізично не змогли би сюди потрапити. І самі батьки, які разом з дитиною відкривали в собі творчі здібності, дарували цю додаткову радість синові або донечці.

Але час пливе, і ось уже остання дитинка робить фінальні загини на папері, отримуючи готову ялинку, яку презентує мамі зі словами вдячності за те, що вона завжди поруч. І ось вже родина прямує до актової зали, де власне і відбудеться святковий концерт. Але приміщення не залишається порожнім. Відчутна присутність несамовитої творчої енергії, якої не позбавлений дух цих маленьких мешканців нашого міста, відчуття радості, щастя та спокою – як результат не просто діалогу та спільної взаємодії, але і набуття нового досвіду, а разом з тим надії, завдяки якій турботи повсякденного життя долаються, подібно до рукодільних виробів із орігамі.

Джерело: Відділ розвитку соціальних послуг Управління праці та соціальних питань

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *