Ляльковий парад в Жовтневому територіальному центрі

В середу, 23 грудня 2015 року до підопічних територіального центру Жовтневого району завітала завідувач бібліотеки Харківського кооперативного торгівельно-економічного коледжу, майстриня-рукодільниця Оксана Миколаївна Менткевич.

Цього разу зустріч була приурочена святам зими, які повною мірою вже охопили нас. Ми виготовляли ритуальну ляльку Благополучницю. Як завжди, майстер-класу передувала цікава розповідь про виникнення та розпоширення цього оберігу в Україні та за її межами. Мало хто знає, що матеріали для ляльок-мотанок завжди з натуральної сировини заготовляються виключно вручну. Якщо це тканина, то її рвуть, а не ріжуть, якщо горщичок або віник чи якісь прикраси, то їх роблять відповідно з глини, соломи, камінців або скла чи борошна тощо. До того ж, перший виріб завжди повинен залишитись у творця – лялька містить у собі частину сутності людини і створене вперше, коли ще невідомо, що з цього вийде, утворює подобу справжньої долі, яка впливає на подальший життєвий шлях людини.

Ми знаємо, що зимовий час є традиційним для чисельної ворожби. Проте справжні відчуття доторкнення до чогось справді утаємничненого, містичного відчуваєш під час спілкування, праці з народними традиціями. Незважаючи на груповий характер події, всі учасники наче занурюються у себе, утворюючи власну подобу у витворі свої рук. І вже буцімто не просто клаптик матерії зв’язаний чудернацьким чином в тебе в руках, а твоя подоба. І те, чим зайняті були твої думки під час цього майстерництва і визначає сутність ляльки та її творця. В цьому і є магія рукодільних виробів: їхню красу визначає сутність автора.

Зробивши кожен собі по ляльці, ми заспівали народних пісень. Оскільки всі присутні відчували новорічний настрій, самі собою згадалися відомі кожному ще з дитячих років колядки і щедрівки.

Джерело: Відділ розвитку соціальних послуг Управління праці та соціальних питань

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *