Успішний соціальний робітник — успішна країна

У територіальному центрі надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова відбувся семінар “Профілактика емоційного вигорання робітників відділення соціальної допомоги вдома та управління конфліктами в роботі з підопічними“ з метою підвищення ефективності надання соціальних послуг.

В обговоренні теми взяли участь соціальні робітники та соціальні працівники відділення соціальної допомоги вдома. Завідувач відділення Анур’єва М.Г. відзначила, що проблема профілактики eмоційного вигорання в сучасних умовах є дуже актуальною. Емоційне вигорання — це найнебезпечніша професійна хвороба тих, хто працює з людьми, чия діяльність не можлива без спілкування. Тому дуже важливо вчасно виявляти причини емоційного вигорання та відпрацьовувати методи подолання цього професійного синдрому. Не менш важливим питанням у роботі соціального робітника є управління конфліктними ситуаціями, що виникають при спілкуванні з підопічними.

Соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Шевченко С.В. підсумувала результати роботи відділення за 10 місяців 2016 року та повідомила, що за цей час 558 пенсіонерів та інвалідів отримали послуги відділення, яких обслуговували 32 соціальних робітника та надано 142065 заходів.

В ході семінару були надані теоретичні знання та практичні завдання, які були направлені на покращення відносин з колегами та підопічними, відновлення відчуття гумору та позитивного відношення до навколишнього середовища, пошук засобів заспокоїтися на роботі та вдома, підвищення рівня самомотивації та усвідомленності в роботі. Найбільшу зацікавленність та ентузіазм у соціальних робітників відділення викликали практичні завдання з дихальних технік і прогресивного розслаблення.

Ми розуміємо, що від ефективності та успішності роботи соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома залежить не тільки якість надання соціальних послуг, але і успіх країни в цілому, адже саме соціальний робітник впроваджує на практиці гарантії держави з підтримки незахищених верств населення — пенсіонерів та інвалідів.

Профілактика емоційного вигорання

Джерело: Відділ розвитку соціальних послуг Управління праці та соціальних питань

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *