Красота навкруги нас

У вівторок 31 січня 2017 року для підопічних територіального центру надання соціальних послуг Новобаварського району міста Харкова пройшов майтер-клас по техніці Декупаж.

Декупаж (від фр. decouper вирізати з паперу) — декоративна техніка по тканині, склу, дереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.

В кінці 15 ст. декупаж згадується вже в Німеччині, де про нього говорять як про витонченому мистецтві. У 17-18 ст. великою популярністю стала користуватися китайська лакова мебля, і це паралельно викликало інтерес до декупажу, який стали використовувати для її декорування.

У Венеції техніка декупажу чомусь вважалася мистецтвом для бідних. Тим не менш, венеціанські майстри створювали таким чином «меблеву моду», декоруючи в цій техніці предмети домашнього вжитку, створюючи неповторної краси предмети.

Франція пізнала всю силу декупаж під час правління Людовика XVI. На жаль, більшість предметів, виконаних в цій техніці, були знищені за часів Великої французької революції. Після цього декупаж став користуватися попитом в Англії. Там навіть стали виробляти спеціальні картинки для декупаж.

В Україні популярність на декупаж виникла на початку 21 ст. Завдяки цій техніці майстри прикрашають предмети інтер’єру, виготовляють різні сувеніри, дають друге життя одягу, аксесуарам і т.д.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Новобаварського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *