«Без млинців – не Масляна!»

Українці відсвяткували Масляну, яка є одним з найстаріших свят слов’янських народів.  Щороку Масляна в Україні припадає на різний час. Вона відзначається рівно за тиждень до Великого Посту. У 2017 році Масляна в Україні святкувалася з 20 по 26 лютого.

Масляна – це справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні ще з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято тривало цілий тиждень, який передував настанню Великого посту. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягає в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. В це свято вшановують Сонце, яке несе тепло і пробуджує природу, тому й готується жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Весело, з гумором, іграми та танцями пройшло святкування Масляної у Московському терцентрі, організатором якого став ансамбль «Слобожаночка», а участь прийняли всі творчі колективи.

Зала прикрашена національними символами України, учасники заходу вбрані в національні костюми, багато гостей. Глядачам розповіли про історію цього свята, особливості його відзначання в Україні, народні традиції та прикмети на Масляну.

В святкуванні були задіяні персонажі — Зима, Весна, Дід Мороз, Український козак, ролі яких вправно та талановито зіграли підопічні відділення денного перебування. В залі лунали патріотичні вірші та пісні, переможців ігор та конкурсів частували смачними млинцями.

Учасники концерту та активісти терцентру продовжили Масляну за святковим столом під час чаювання. Поздоровлення, пісні, веселощі, дружні шаржі, якими була наповнена зала, говорили про те, що це зібрання однієї великої родини, яка створилася у терцентрі і об’єднала активних, небайдужих, талановитих людей, що знайшли у спілкуванні радість свого життя. А головним героєм чаювання був Млинець. Господині нахвалювали одна одну, ділилися рецептами приготування цього сонячного виробу, адже «Без млинців – не Масляна!»

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Московського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *