Великий шлях кобзаря

У четвер 09 березня 2017 року у територіальному центрі надання соціальних послуг Новобаварського району міста Харкова у відділенні денного перебування відбувся вечір пам’яті великого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 203 річчя з Дня народження.

Тримаючи в руках Шевченківський «Кобзар» та дивишся на нього, і мимоволі спадає на думку, яке довголітнє і прекрасне його життя. Цю безсмертну книгу читали ще сучасники великого «Кобзаря», далі — їх діти, онуки і правнуки, тобто наші прадіди, діди і батьки.

«Кобзар»— це епоха в історії духовного розвитку цілого українського народу.

«Кобзар» — поетична книжка, дивовижно багата на теми і ідеї, образи і жанри, ритми і віршові розміри, тропи і стилістичні фігури. Тут є ліричні та епічні вірші, громадські та інтимні твори, романтичні балади і різних жанрів поеми: ліро-епічні, сатиричні, драматичні, поетичні памфлети і епіграми, пейзажні зарисовки і жартівливі вішрі, послання і переспіви. У «Кобзарі» — минуле і сучасне українського народу, його історія і побут, філософія і мораль. У невеликих за обсягом творах Т. Шевченко зумів охопити питання, що хвилювали народи, а то й планету.

З часу появи «Кобзаря» його назва стала другим прізвищем Шевченка. Ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла немов джерело чистої, холодної води, заясніла невідомою досі в українському письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Новобаварського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *