Хто зігріє немічну старість?

Я горя на світі застав багато, страшнішого ж горя нема,
ніж те, коли старість мати в домівці стрічає сама.
В.Симоненко

Хто зігріє немічну старість
Протягом багатьох років відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова проводиться обслуговування одиноких непрацездатних громадян похилого віку. Щоденно, крім вихідних, соціальні робітники докладають своїх зусиль, щоб належно обслужити одиноких пенсіонерів. З приходом весни необхідно буде провести прибирання в квартирах підопічних, миття вікон, прання штор, білизни і т. п. Соціальні робітники стежать за чистотою на прибудинкових ділянках підопічних, які проживають у приватному секторі, забезпечують підопічних продуктами харчування, ліками, оформленням субсидій, проплатою комунальних послуг, дрібним пранням і т.п. Стежать за станом їхнього здоров’я, викликають при потребі лікаря, відвідують хворих в лікарнях, а також супроводжують в поліклініку.

Однією з таких підопічних відділення соціальної допомоги вдома є Колесник Євдокія Григоровна, яка днями відзначила свій 90-річний ювілей. З цієї нагоди учасника війни, ветерана праці відвідала та привітала з днем народження директор територіального центра Циплєнкова Л.І.

«Усім відомий вислів: старість — не радість»,- говорить Євдокія Григоровна. А в непростих економічних умовах сьогодення найбільш незахищені саме люди похилого віку, якою вона є. Адже, на зміну зрілості приходить немічна старість. Сили вже не ті, тіло сковують різноманітні болячки, серед живих залишається все менше друзів і рідних. Тому страх перед немічністю і самотністю швидко робить свою справу – людина чекає смерті як своєрідного порятунку. Добре, коли поряд є турботливі діти, які подбають про душевний і тілесний комфорт стареньких батька чи матері. А якщо вони самі вже немічні пенсіонери чи розлетілися по світу, залишивши батьків наодинці зі старістю, хворобами, проблемами? І порятунку чекати нізвідки…Єдиний порятунок — соціальний робітник і ця професія буде завжди потрібна людям, робить висновок наша шановна Євдокія Григоровна.

І хай це спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою. 

Пропонуємо пенсіонерам та інвалідам Індустріального району міста Харкова, які потребують соціальних послуг, повідомити про свої потреби і територіальний центр готовий надати Вам допомогу.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *