«Підготовка спеціалістів з геріатрії та соціальної геронтології»

В лютому-березні 2017 році у місті Дніпро проходив навчальний тренінг «Розвиток потенціалу по догляду за людьми похилого віку: підготовка тренерів» в рамках програми «Ініціативи інфраструктурної програми для України» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Інституту геронтології НАМН України.

Тренінг проводила Чайковська В.В. -доктор медичних наук, директор Центру додаткової професійної освіти Інституту геронтології НАМН України, професор кафедри паліативної і хоспісної медицини НМОПО імені П.Л. Шупика

На тренінгу були присутні: медичні працівники, соціальні працівники, педагоги, які працюють з літніми людьми, тимчасово переміщеними особами, людьми, які знаходяться у зоні військового конфлікту та паліативними хворими. Учасники були з Харківської, Запорізької областей та міста Дніпро.

З Харкова приймала участь у навчанні Лавська Валентина Іванівна — волонтер, тренер школи патронажного догляду за літніми людьми Громадської організації «Інститут правових досліджень та стратегій», викладач обласного медичного коледжу, лікар – терапевт.

Метою навчального тренінгу була підготовка тренерів по догляду за похилими людьми, інструктаж з організації шкіл здоров’я та реабілітаційних програм з питань профілактики вікозалежних захворювань та паліативної допомоги. А також поліпшувати практичне консультування в роботі з людьми похилого віку та поширювати свої знання і навички серед інших слухачів (каскадний підхід). 

Для розповсюдження набутих знань та навиків по догляду планується проведення обласної конференції по паліативній медицині на базі Харківського обласного медичного коледжу, на базі КЗОЗ “Харківська міська клінічна багатопрофільна лікарня №17” та територіальних центрів надання соціальних послуг міста Харкова.

Джерело: ГО «Інститут правових досліджень та стратегій»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *