Навчання соціальних працівників догляду за паліативними хворими

Паліативна допомога
З 21 березня 2017 року в рамках роботи Координаційної ради з питань паліативної та хоспісної допомоги у місті Харкові соціальні працівники Слобідського терцентру проходять навчання по догляду за паліативними хворими.

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Паліативна допомога полегшує біль та інші симптоми, що викликають занепокоєння; стверджує життя і ставиться до вмирання як до природного процесу; не прагне ні прискорити, ні віддалити настання смерті; включає психологічні та духовні аспекти допомоги пацієнтам; пропонує пацієнтам систему підтримки, що дасть їм змогу жити якомога активніше до самої смерті; пропонує систему підтримки близьким пацієнта під час його хвороби, а також у період тяжкої втрати; використовує мультидисциплінарний командний підхід для забезпечення потреб пацієнтів та їхніх родичів, у тому числі в період тяжкої втрати, якщо виникає в цьому необхідність; підвищує якість життя і може в результаті позитивно вплинути на перебіг хвороби.

З 01 жовтня 2016 року у терцентрі відкрито підрозділ паліативної допомоги при відділенні соціальної допомоги вдома. Для більш якісного обслуговування паліативних хворих було організовано навчання, яке проходить на базі комунального закладу охорони здоров’я «Харківський обласний медичний коледж» при підтримки громадської організації «Інституту правових досліджень та стратегій».

Два рази на тиждень соціальні працівники відвідують заняття. На уроках вчителі розповідають як переміщати паліативних хворих, як доглядати за ними, як поміняти постільну і натільну білизну тощо.

Людина не може залишитися без соціально-медичної допомоги та підтримки, навіть коли можливості лікування вичерпані й одужання неможливе.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Слобідського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *