«Мереживна мова давнини»

В затишній та гостинній читальній залі Харківської бібліотеки Толстого для підопічних відділення денного перебування Територіального центру надання соціальних послуг Холодногірського району був проведений майстер-клас з виготовленню витинанки.

Витинанка — вид українського народного декоративного мистецтва. Назва походить від слова «витинати», тобто «вирізати». Це орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу. У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць, груб, печей. Як правило, традиційна витинанка містить сюжет — за нею можна було прочитати, що відбувається в селі, хто народився, де весілля, які були свята.

Створення витинанки — це чудовий спосіб відпочити та долучитися до прекрасного, витинанка розвиває дрібну моторику, просторове мислення, художній смак. Під час майстер-класу була можливість подумки поринути у давнину і відчути себе господарями, які привносять у свою оселю красу та затишок, або ж напередодні великодніх свят у таємничій тиші витинають святкові писаночки.

Результатом майстер-класу стала власноруч виготовлена витинанка наклеєна на паперову рамочку – справжня традиційна хатня прикраса!

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Холодногірського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *