Впровадження паліативного догляду, як соціальної послуги та складової паліативної допомоги

В Україні, як і в більшості розвинутих держав світу, з кожним роком все актуальнішою стає проблема медико-соціальної опіки та паліативної допомоги, оскільки все більше людей у фінальному періоді життя страждають від тяжких захворювань, що супроводжуються болями, психологічними проблемами, стресами.

Надання допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі пов’язаних із станом здоров’я, є одним з пріоритетних напрямів діяльності територіального центру надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова.

Особливої уваги потребують громадяни з невиліковними захворюваннями, які потребують довготривалого догляду. На даний час окремі елементи паліативної допомоги вже прослідковуються в діяльності територіального центру.

Територіальний центр постійно працює над удосконаленням своєї діяльності, запроваджуючи інноваційні форми соціальної роботи, докладає значних зусиль, зокрема задля розвитку паліативної допомоги згідно державного стандарту соціальної послуги паліативного догляду.

Роботу по впровадженню інноваційного проекту з надання паліативної допомоги людям похилого віку вдома згідно державного стандарту в територіальному центрі почали у тісній співпраці із закладами охорони здоров’я: Харківськими міськими поліклініками № 9 та № 18.

На сьогодні відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 472 особи, серед яких, згідно висновків медичних закладів, близько 34 осіб потребують паліативного догляду. Для удосконалення роботи з надання паліативної допомоги у відділенні створено спеціалізований підрозділ паліативного догляду.

Під час проведення впровадження соціальної послуги паліативного догляду пересвідчилися, що без тісної співпраці та зусиль органів охорони здоров’я, соціального захисту населення забезпечити громадян такою послугою неможливо.

В контексті догляду, в рамках роботи Координаційної ради з питань паліативної та хоспісної допомоги у місті Харкові, соціальні робітники Індустріального теріторіального центру проходять навчання по догляду за паліативними хворими на базі КЗОЗ «Харківського обласного медичного коледжу» та з 15.05.2017 року за участі голови громадської організації «Інституту правових досліджень та стратегій» Роханського Андрія Олеговича та викладача тренінгового центру з надання паліативної допомоги Сухенко Ольги Валеріївни розпочали відповідний навчальний курс на базі територіального центру.

Підвищення кваліфікації соціальних робітників спеціалізованого підрозділу паліативного догляду відділення соціальної допомоги вдома дасть змогу надавати соціальну послугу паліативний догляд вдома більш якісно і професійно.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *