Впровадження інноваційної моделі соціальної роботи

Нині в Україні найбільш гострою демографічною проблемою є високий рівень смертності населення, що невпинно зростає з року в рік. Як свідчить офіційна статистика за п’ять років, у країні щороку помирає майже 800 тис. осіб. Особам, що зіткнулися з проблемою невиліковного захворювання, може надаватися паліативна та хоспісна допомога. У першу чергу йдеться про людей похилого віку, осіб з обмеженими внаслідок тяжкого захворювання можливостями, хворих на онкологічні, серцево-судинні, неврологічні, геріатричні захворювання.

Впровадження інноваційної моделі соціальної роботи з надання паліативної допомоги в територіальному центрі – потреба часу, основним завданням якої є догляд на завершаючий стадії життя за невиліковно хворими та громадянами похилого віку з метою надання повноцінної комплексної допомоги, бо паліативно (невиліковно) хворі отримувачі соціальних послуг, як ніхто, потребують підтримуючої допомоги, яка направлена на подолання проблем пов’язаних з віковими змінами та кризами, які виникають внаслідок ускладнень, а саме: безсоння, замкнутість, образливість, дратівливість, тривожність, часті зміни настрою, страх смерті та багато інших проблем до яких призводять тяжкі невиліковні хвороби.

Потрібно багато знань, навичок, душевних сил та психологічної готовності, щоб виконувати цю роботу, тому з метою підвищення кваліфікації соціальних робітників територіального центру надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова в травні вони пройшли курс навчання з паліативного догляду в тренінговому центрі з надання паліативної допомоги громадської організації «Інституту правових досліджень та стратегій» в рамках роботи Координаційної ради з питань паліативної та хоспісної допомоги у місті Харкові.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *