Профілактичний квест для підлітків «СХІД-ЗАХІД. Наркотики? Не моя тема!»

29 вересня 2017 р. Центр денного перебування «Компас» (БО «Харківський благодійний фонд «Благо») спільно з Патрульною поліцією в місті Харкові провели профілактичний квест для підлітків, у тому числі підлітків груп ризику, «СХІД-ЗАХІД. Наркотики? Не моя тема!».

Квест проводився з поліцією через важливість налагодження конструктивного діалогу між патрульними поліції і підлітками, у тому числі підлітками груп ризику.

«В 15 років підліток — не злочинець, він пізнає світ, вирішує, що є добро, а що зло. Наше завдання — вчасно показати підлітку різні сторони життя, дати можливість зрозуміти інші варіанти життєвої позиції. Тому цей КВЕСТ — це не тільки цікаво і пізнавально, це можливість побачити звичний світ з іншого ракурсу — очима поліцейського», — Володимир Миколайович Казусь, президент БО «Харківський благодійний фонд «Благо».

Квест одночасно проходив у місті Харкові та в місті Чернівцях за підтримки МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AIDS Foundation East-West – AFEW-Україна) у рамках проекту «Права і здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», що фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів.
До складу кожної команди увійшло 2 патрульних інспектора та 2 підлітка. Переміщення команд по станціях відбувалося на патрульних машинах.

У Харкові квест проводився за таким маршрутом:

  • Площа Конституції
  • Управління патрульної поліції в м. Харків
  • Сектор Ювенальної превенції Холодногірського районного відділу поліції «Зелена кімната»
  • Харківський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом
  • Служба у справах дітей
  • Центр денного перебування «Компас»
  • Клініка дружня до молоді
  • Управління патрульної поліції в м. Харків.

Крім проведення самого квесту, підтримувався постійний зв’язок із командами із Чернівців шляхом телемосту. А по закінченню естафету з проведення аналогічного заходу було передано в міста Полтаву та Кропивницький, де також реалізується даний проект.

За попередніми даними дослідження, яке проводить БФ «ХБФ» Благо» у м. Харкові, показує, що кожен третій підліток у віці від 10 до 19 років має досвід вживання наркотиків. У середньому у кожного опитаного, в оточені є більш ніж дві особи, які вживають наркотики. Дві третини з опитаних знають, де можна в будь-який час придбати наркотики. На обліку відділу ювенальної превенції поліції знаходяться 192 підлітка з м. Харкова та області, з них 83 вже засуджені умовно. Біля 60% підлітків, що звертались до ЦДП «Компас» БО «ХБФ «Благо» мають ризик інфікування на ВІЛ, вірусні гепатити та інфекції, що передаються статевим шляхом, оскільки практикують незахищений секс та мають хибні уявлення щодо збереження сексуально-репродуктивної системи. Квест проводиться з патрульною поліцією через важливість налагодження конструктивного діалогу між патрульними поліції і підлітками, у тому числі підлітками груп ризику.

Контактні особи:
Олександр Могилка, globus25@ukr.net, (057) 777-05-72; (050) 343-50-09
Cофія Воловик, wavesocean2012@gmail.com, (095) 800 97 58

Джерело: БО «Харківський благодійний фонд «Благо»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *