Державний стандарт догляду вдома – надання соціальних послуг нової якості

У територіальному центрі надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова соціальна послуга догляду вдома надається згідно Державного стандарту догляду вдома. Над втіленням в життя цього важливого документа з 2014 року працює колектив територіального центру. З метою детального вивчення вимог стандарту в центрі започатковано та постійно проводиться низка семінарів-навчання соціальних працівників, робітників з метою впровадження та вдосконалення методики визначення індивідуальних потреб, складання індивідуального плану надання та зміст соціальної послуги, укладення договору про соціальне обслуговування громадян.

Відтепер соціальні послуги вдома надаються згідно складеного, на підставі проведеного комплексного визначення стану потреб підопічних, плану, з урахуванням ступеня залежності у сторонній допомозі та індивідуальних потреб кожного. Моніторинг якості надання соціальних послуг, дає змогу виявити труднощі, визначити проблеми, надати рекомендації підопічними для їх усунення. Індивідуальний план узгоджується з кожним отримувачем соціальної послуги вдома, постійно переглядається.

Принципами надання соціальної послуги є доступність до всіх, хто її потребує, індивідуальний підхід, що враховує фізичний та емоційний стан підопічного, захист та безпека отримувача соціальних послуг, конфіденційність інформації.

Основні засади, що складають зміст соціальної послуги вдома, передбачають конкретний перелік соціальних послуг для громадян згідно медичних показань та групи рухової активності.

Спеціалісти територіального центру позитивно налаштовані на виконання вимог сьогодення щодо вдосконалення стандартів якості надання соціальних послуг.

Постійно проводиться перевірка роботи соціальних робітників та перевірки якості надання соціальних послуг.

З початку 2017 року виявлено і взято на обслуговуванняу відділення соціальної допомоги вдома 101 отримувача соціальної послуги, всього відділення надало послуги 585 підопічним. Соціальні робітники надають всі необхідні соціально-побутові послуги згідно договорів, індивідуального плану та графіків роботи.

Під постійним контролем знаходиться питання по організації роботи з метою запобігання загибелі громадян від переохолодження та дотримання пожежної безпеки. З усіма підопічними відділення соціальної допомоги вдома проведено бесіди по виконанню правил і вимог нормативних документів з питань охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *