Презентація особливої книги «Українські Менестрелі»

13 листопада 2017 року в міжнародний день незрячих людей відбудеться презентація книги «Українські менестрелі», що створена за технологією універсального дизайну. Урочистий захід за участю Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина відбудеться о 14.00 в Чорнобильській історичній майстерні за адресою: м. Харків, вул. Багалія, 1.

«Українські Менестрелі» – це книга про історію українського кобзарства, про побут, закони, мудрість кобзарів і лірників, про мистецький феномен народних співців, зрештою також про переслідування різними режимами сліпих кобзарів: польськими жандармами, турецькими яничарами, московською церквою, царською владою та комуністами. Читачі ознайомляться з історичними думами та нотами старовинної народної псальми «Немає в світі правди».

Унікальності літературно-художньому виданню «Українські менестрелі» додає універсальний дизайн друку тексту. На сторінках книги оповідь про кобзарське мистецтво надруковане збільшеними літерами та рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Така спеціальна технологія дозволяє безперешкодно читати текст як людям, що добре бачать, так і слабозорим і повністю незрячим книголюбам. До того ж, в книжці містяться особливі ілюстрації народних українських інструментів: дизайнери розробили тактильне зображення кобзи і бандури, тож будь-хто з читачів зможе на дотик і очима дізнатися як виглядають етноінструменти. І це ще не всі сюрпризи: для тих кому легше сприймати інформацію на слух автори проекту пропонують аудіо версію книги «Українські менестрелі», яку можна скачати за спеціальним QR-кодом. Таким чином видання «Українські Менестрелі» може бути цікавою найширшому колу читачів, а поєднання тактильних ілюстрацій, крапкового тексту із контрастним візуальним книжковим змістом символічно об’єднує та навіть зближує зрячих і незрячих читачів – це можна вважати інклюзією через культуру.

Книга буде передана до харківських та національних книгозбірень, також до спеціальних бібліотек для слабозорих і незрячих людей. Книга розроблена і укладена Gwara Media, ХГО ЦРМІ «Право Выбора» за консультаційної підтримки «Харківського кобзарського цеху» та надрукована соціальним підприємством «Социнтел».

Книга «Українські Менестрелі» створена в рамках міжнародного проекту «Підвищення шансів на отримання освіти для молоді з вадами зору» в співпраці з міжнародним освітнім центром, Дортмунд, Німеччина. Проект втілюється за фінансової підтримки міністерства іноземних справ Німеччини.

Запрошуємо журналістів на презентацію унікального видання 13 листопада о 14.00 в приміщення Чорнобильської історичної майстерні. вул. Багалія, 1. Акредитуватися або уточнити подробиці заходу можна за телефоном куратора проекту Любові Негатіної, керівника Чорнобильської історичної майстерні: 068-348-16-00.

Джерело: Відділ розвитку соціальних послуг Управління праці та соціальних питань

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *