Незрячі люди просять побачити їх

13 листопада – Міжнародний день сліпих. В Україні, на жаль, офіційного рішення про відзначення цього важливого дня для людей з вадами зору немає, проте люди, які сприймають навколишній світ на дотик і звук, все ж таки заявляють про свої нагальні потреби.

285 мільйонів людей у всьому світі мають порушення зору: 39 мільйонів – незрячі, 246 млн мають значну ступінь зниження зору. В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору нема, за неофіційними даними – це приблизно 100 тисяч людей.
В територіальному центрі надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова незрячі люди – найбільш вразлива категорія підопічних. Тому у відділенні соціальної допомоги вдома наприкінці минулого року був створений спеціальний підрозділ для людей з вадами зору. На сьогодні він налічує 60 таких підопічних. Серед них є й юристи, і педагоги, і музиканти, й спортсмени, і прості робітники. Але всього в цьому житті незрячі досягають всупереч всьому, докладаючи титанічних зусиль.

Що стосується постійного стороннього догляду — вони роками без нього жили, і навіть в голову не приходило, що так вже він їм потрібен, пристосовувались до життя, але вік бере своє. Обмеження у спілкуванні, орієнтації, контролю своєї поведінки, пересуванні, самообслуговуванні роблять одиноких людей з вадами зору пенсійного віку та осіб з інвалідністю більш залежними від соціального робітника, який супроводжує незрячу людину до медичного закладу, вчить людей з особливими потребами самообслуговуванню, читає їм літературу, заповнює квитанції для оплати комунальних платежів та інше.

В Міжнародний день людей з вадами зору в територіальному центрі приділялася особлива увага цій категорії підопічних, їх відвідали соціальні робітники, за їх здоров’я у храмі Святого Священомученика Олександра був замовлений молебень.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *