Інформаційно-практичне заняття «Не допусти насилля»

5 грудня 2017 року у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру надання соціальних послуг Немишлянського району міста Харкова відбулося інформаційно-практичне заняття для спеціалістів відділення та отримувачів соціальних послуг «Не допусти насилля».

Заняття провела соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Артеменко В.І., яка відвідала тренінг «Подолаємо насилля разом», організований благодійним фондом «Карітас Харків», та отримала відповідний сертифікат.

Отримувачі соціальних послуг знають про те, що в сім’ях, на перший погляд благополучних, буває насильство. Що жертви насильства не завжди усвідомлюють, що в їхньому житті щось негаразд, що те, що коїться з ними, не є нормою. У ході заняття присутні звернули увагу на підвищену безпорадність осіб похилого віку, зумовлену їх психологічними віковими особливостями, внутрішньою незахищеністю. Такі специфічні ознаки, як фізична слабкість, надмірна довірливість, правова необізнаність, добродушність, відкритість, легковажність та необережність, зазвичай притаманні особам похилого віку, роблять їх занадто вразливими в сучасних умовах життя. Учасники заняття проаналізували приклади того, що психічний вплив саме на особу похилого віку, як правило, буде більш значним, оскільки негативні емоційні переживання в такої людини, зазвичай, обумовлені віковими особливостями й фізичною безпорадністю. Під час визначення ступеня психічного впливу слід враховувати загострене суб’єктивне сприйняття потерпілих похилого віку, на яке завідомо й розраховують при насильстві над ними.

Присутні зробили висновок про те, що в будь якій ситуації людина або її сусіди чи знайомі, які відчули чи побачили, що з нею щось не так, що вона знаходяться в обставинах насильства, мають можливість звертатися за допомогою, не приховувати факти насильства й жорстокого поводження, не уникати контактів з представниками державних структур, які можуть й хочуть допомогти. Інформаційно-практичне заняття «Не допусти насилля» було інформаційно насиченим та мало практичну направленість.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Немишлянського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *