«Розумне суспільство проти насильства»

Розумне суспільство проти насильства
Працівники відділення денного перебування територіального центру Індустріального району міста Харкова 14 грудня 2017 року прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Модифікація концепції соціально-педагогічної діяльності та соціальної роботи в Україні у контексті реалізації Цілей сталого розвитку суспільства», яка присвячена Всесвітній кампанії «16 днів проти насильства».

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» підтримується міжнародною спільнотою та закликає людство до припинення усіх форм насильства. Важливість кампанії полягає у тому, що у центрі уваги акції є людина. Щорічно в Україні офіційно реєструється більше 100 тисяч звернень з приводу насильства в сім’ї. За неофіційною статистикою, кожна п’ята жінка протягом свого життя потерпала від різних форм насильства – фізичного, сексуального, психологічного, економічного. Однією із причин того, що жінки та люди похилого віку рідко звертаються за допомогою, є стереотипи, відповідно до яких домашнє насильство – це „сміття, яке не слід виносити із хати”.

Всеукраїнської науково — практичної конференції проводилась в Центрі–музеї А. С. Макаренка при Курязькій виховній колонії.

Під час заходу було розглянуто поняття та види насилля, масштабність цієї проблеми. Присутнім були надані поради щодо протистояння та попередження насильства в сім”ї та школі. Всі присутні отримали корисну інформацію, обговорили проблеми насильства, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статті та віку, є порушенням прав людини. Проводяться подібні заходи з метою попередження гендерно-зумовленого насильства, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків, профілактики ейджизму щодо людей похилого віку, інших проявів дискримінації та свідчать про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на кожну окрему людську біду.

Участь в роботі конференції працівників територіального центру викликана необхідністю детальніше вивчити питання протистояння та попередження насильства в сім”ї, подолання насильства в нашій державі, бо з 1 грудня 2017 року у відділенні денного перебування запроваджено соціальну послугу кризового та екстреного втручання.

Протягом місяця працівниками відділення проводилась попереджувальна робота з підопічними, були організовані з цією метою бесіди, проведена лекція «Попередження насильства й жорстокості в сім’ї» з подальшим обговоренням. На початку нашої роботи присутні більше слухали надану інформацію, а в подальшому почали ділитися своїм негативнім досвідом та розповідали про насильство, якого вони зазнали протягом свого життя, коли є заборона та суворий контроль сім’ї за зовнішніми контактами, блокування або заборона спілкування з іншими людьми, рідними чи опікунами. Людей хвилювало, яким чином подолати домашнє насильство, бракувало інформації та механізмів захисту себе від посягань кривдників, та куди можна звертатися в таких випадках.

Для надання соціальної послуги кризового та екстреного втручання, територіальнім центром була затверджена інформаційна карта, підготовлені інформаційні листівки, в яких вказані установи та організації з контактними телефонами та гарячими телефонними лініями, до яких можна звертатись у разі необхідності. Робота з організації надання послуги триває, ми готові допомагати людям, які потерпають від насильства в сім’ї та потребують соціальної послуги кризового та екстреного втручання, та вчимось це робити професійно, шляхом отримання нового досвіду.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *