Розвиваємо нові соціальні послуги

Територіальний центр надання соціальних послуг Немишлянського району здійснює заходи щодо надання інноваційної соціальної послуги кризового та екстреного втручання.

Соціальна послуга кризового та екстреного втручання трактується як психологічна допомога (консультування, підтримка, діагностика, корекція, психотерапія, реабілітація), надання інформації з питань соціального захисту населення, допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, представництво інтересів, корекція сімейних стосунків, допомога особам, які постраждали від насилля в сім’ї, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги, організація надання невідкладної медичної допомоги, організація надання притулку.

Спеціалісти відділення денного перебування ретельно підготуватися для якісного надання вищеназваної послуги, тому можуть професійно відреагувати на потреби тих, хто потребує термінової допомоги. У відділенні денного перебування здатні забезпечити якісну, оперативну, короткотривалу допомогу захисту і підтримку особам, які переживають кризову ситуацію, у тому числі насильство в сім’ї, не можуть самостійно сформувати ефективні способи реагування та адаптації до кризової ситуації, а також організувати і застосувати заходи щодо її усунення, мінімізації або подолання.

Практика роботи показала, що введення цієї послуги, дійсно, є необхідним для того, щоб люди, які опинились у непростій ситуації, отримали для себе «дорожню карту», розуміли, що вихід з будь-якої ситуації є.

Так наприклад, коли у січні до відділення звернулась пенсіонерка та розповіла, що після розлучення з дружиною син повернувся до неї, і став мешкати з нею в одній квартирі. Після вимоги надати йому грошей, отримав відмову, після чого побив літню жінку. Психологом та соціальним працівником відділення проведена відповідна робота з цієї ситуації – постраждала отримала соціальну послугу кризового та екстреного втручання. Після чого пенсіонерці було запропоновано написати заяву для отримання соціальної послуги денного догляду.

Головний алгоритм дій для спеціалістів терцентру при наданні соціальної послуги кризового та екстреного втручання – вирішити першочергові проблеми тих, хто звернувся. Робота з надання цієї послуги буде далі удосконалюватись, для чого будуть залучатись всі зацікавлені організації.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Немишлянського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *