Працюємо для людей

Нині в Україні найбільш гострою демографічною проблемою є високий рівень смертності населення, що невпинно зростає з року в рік. Особам, що зіткнулися з проблемою невиліковного захворювання, власне, і може надаватися паліативна допомога. У першу чергу йдеться про людей похилого віку, осіб з обмеженими внаслідок тяжкого захворювання можливостями, хворих на онкологічні, серцево-судинні, неврологічні, геріатричні захворювання.

Завдяки впровадженню інноваційної моделі соціальної роботи з надання соціальних послуг особам, що знаходяться в складних життєвих обставинах, територіальний центр удосконалює досвід з організації надання паліативної допомоги невиліковно хворим та громадянам похилого віку в домашніх умовах.

З 2017 року у складі відділення соціальної допомоги вдома територіального центру створено підрозділ паліативної допомоги вдома, основним завданням якого є догляд на завершаючій стадії життя за невиліковно хворими та громадянами похилого віку з метою надання повноцінної комплексної допомоги.

Психологічна робота з паліативно (невиліковно) хворими отримувачами соціальних послуг включає в першу чергу – підтримуючу терапію, яка направлена на подолання проблем пов’язаних з віковими змінами та кризами, які виникають внаслідок ускладнень, а саме: безсоння, замкнутість, образливість, дратівливість, тривожність, часті зміни настрою, страх смерті та багато іншого, проблем до яких призводять тяжкі невиліковні хвороби.

Основний підхід в роботі підрозділу – мультидисциплінарна команда, куди окрім соціального робітника, входять: соціальний працівник, медична сестра, перукар, духівник (за необхідністю). Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги по можливості надає малозабезпеченим паліативним підопічним гуманітарну допомогу у вигляді одягу, постільної білизни, засобів гігієни тощо.

З метою підвищення кваліфікації для соціальних робітників постійно проводяться семінари, працює Школа соціального робітника, на яких навчають основам догляду за паліативно-хворими, санітарно-гігієнічним нормам тощо.

В територіальному центрі з моменту відкриття структурного підрозділу обслуговано 101 паліативно-хворого. За цей період соціальними працівниками та робітниками надавалась для паліативно-хворих осіб:
допомога в оформленні документів (представництво інтересів), допомога у веденні домашнього господарства, допомога в самообслуговуванні, санітарно-гігієнічні заходи, консультації з метою профілактики та контролю депресії, спостереження за зміною стану здоров’я тощо.

Взагалі протягом роботи структурного підрозділу надано 30740 заходів соціальної послуги паліативного догляду, кількість відвідувань склала 6175. Надано 885 заходів мультидисциплінарною командою. Проведена робота по залученню благодійної та гуманітарної допомоги для паліативних хворих, надано 73 продовольчих набора. За нетривалий час надання соціальної послуги паліативного догляду, припинено її надання з причини смерті 18 особам.

Аналізуючи проведену роботу, маємо зауважити, що паліативна допомога, яка надається на базі територіального центру є необхідною та затребуваною послугою сьогодення. Надання якісної послуги паліативного догляду вдома можливо лише за умови тісної співпраці з органами охорони здоров’я. В свою чергу — покращення розвитку паліативної допомоги необхідно для вирішення медико – соціальних проблем невиліковно хворих осіб, не всіх можна вилікувати, але всім можна допомогти.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *