Вдосконалення інноваційних моделей надання соціальних послуг

Вдосконалення інноваційних моделей надання соціальних послуг
20 березня 2018 р. працівники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надання соціальних послуг Слобідського району провели семінар «Вдосконалення інноваційних моделей надання соціальних послуг»

Під час роботи семінару було обговорено наступні питання:
— особливості надання соціальних послуг паліативним хворим, громадянам віком 90 років і більше та особам з проявами деменції;
— надання послуг мультидисциплінарною командою;
— впровадження нових моделей надання соціальних послуг.

З кожним роком територіальний центр удосконалює досвід з організації надання різних видів послуг. Особлива увага при наданні послуг приділяється паліативним хворим (73 особи), громадянам віком 90 років і більше (64 особи) та особам з проявами деменції (27 осіб). Соціальними робітниками надавались такі види послуг: допомога у веденні домашнього господарства та самообслуговуванні, представництво інтересів (оформлення документів і відвідування відповідних установ), санітарно-гігієнічні заходи, консультації з метою надання психологічної підтримки, спостереження за станом здоров’я тощо.

За три місяці 2018 року цим категоріям осіб було проведено внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг. За результатами моніторингу загальна оцінка показників якості — «добре». 5 громадян висловили побажання частіше отримувати предмети особистої гігієни у вигляді памперсів, одноразових простирадл тощо. Усі показники було проаналізовано та враховано у подальшій роботі.

Незмінно затребуваним є надання послуг мультидисциплінарною командою, до складу якої входитять: фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник, соціальний робітник, медична сестра, перукар, психолог та інші фахівці за потребою клієнта. Такий метод дозволяє одночасно надавати декілька послуг різного направлення, що прискорює рішення нагальних проблем та усуває ускладнення. Протягом трьох місяців 2018 року таку послугу отримали 24 громадянина.

З початку 2018 році впроваджено нову послугу кризового та екстреного консультування, яка застосовується у разі необхідності надання соціальної послуги громадянам, які перебувають у стані кризи, термінової допомоги, спрямованої на емоційну підтримку й увагу до їхніх переживань, розширення свідомості та підвищення психологічної компетентності, зміну ставлення до проблеми: від „глухого кута” до „вибору рішення”. Це допомагає людині засвоїти нові моделі поведінки, прийняти усвідомлене рішення й оцінити особисті ресурси для подолання складних життєвих обставин, мобілізації потенціалу для подальшого запобігання їх виникненню.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Слобідського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *