Пасхальний розпис яєць

У неділю свято –
Свято Великоднє.
Буду малювати
Писанку сьогодні!
Ось яйце кругленьке,
В мене на долонці
Як земля маленька
У промінні сонця.
Думаєте, легко землю розписати?
Треба добре серце й щиру душу мати.
Розпишу я цвітом з краю і до краю –
Великодня радість на землі буває.

Отже Великдень не обходиться без писанки. Ще в давнину люди шанували писанку. Для наших пращурів вона була символом зародження життя, символом сонця, тепла і вічності. Дотепер вважають, що писанка приносить щастя, ними обмінюються, дарують їх рідним та друзям. Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам. І одним з таких майстрів є Мірошнікова Лілія Валеріївна, керівник Громадської організації Харківський обласний етно-центр сприяння розвитку зеленого туризму на Слобожанщині «Домаха», яка 03.04.2018 провела зі співробітниками територіального центру надання соціальних послуг Київського району міста Харкова майстер-клас з виготовлення писанки та крапанки.

Процес писанкарства полягає у тому, щоб нанести розтопленим воском малюнок на яйце: візерунки, лінії та сегменти – писачком, спеціальним інструментом, а крапки звичайною свічкою. Вистигнувши віск щільно прилягає до яйця, захищаючи його від фарби. Тому, коли працюємо з білим яйцем – поверхня під воском лишиться білою, коли вже з пофарбованим – тієї барви, у яку фарбували. Щоразу яйце занурюють у темнішу барву, аж до чорного. Кожного разу, після фарбування у новий колір, воском замальовують ті лінії, сегменти або крапки, які мають бути цього кольору.

Такі заняття дають реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому, а саме колегам поспілкуватися у неформальному творчому просторі.

Бажаємо світлого Христового Воскресіння.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Київського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *