Потерпілі на виробництві та їх родини отримали підвищені розміри страхових виплат

Фонд соціального страхування України, робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення забезпечують своєчасно і в повному обсязі виконання своїх зобов’язань перед потерпілими на виробництві та членами їх сімей щодо надання їм страхових виплат та медичних послуг.

Харківське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області проводить виплати 4588 потерпілим на виробництві та членам їх сімей, які є мешканцями міста, та 3004 потерпілим та членам їх сімей, що переселені з тимчасово окупованої території України.

Середній розмір щомісячної страхової виплати на одного потерпілого в минулому році становив 2342,16 гривень.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Фонду є продовження практики підвищення соціальних стандартів.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей» з 01 січня 2018 року проведено осучаснення страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей за 2008-2011 роки. Підвищення торкнулося майже 6316 осіб, або 82 % від загальної кількості отримувачів страхових виплат, що обслуговуються у відділенні. При цьому розмір щомісячних страхових виплат потерпілим, яким проведено перерахунок, збільшився в середньому на 499 гривень.

Наступне підвищення розмірів страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин відбулося у березні поточного року. Розмір цих щомісячних страхових виплат збільшився на 20 відсотків.

Страхові виплати перераховано 7592 особам, що перебувають на обліку у відділенні. Це дало змогу підвищити щомісячну страхову виплату в середньому на 466 гривень.

Для 148 потерпілих, у яких після березневого перерахунку розмір щомісячної виплати в перерахунку на 100 відсотків втрати працездатності був меншим за мінімальну заробітну плату, встановлену законом на 01 січня 2017 року, встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати з урахуванням відсотка втрати працездатності та розміру мінімальної заробітної плати – 3200 гривень.

Слід зазначити, що при проведенні перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей у разі, якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації в цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується, як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. При цьому, сума індексації у місяці підвищення грошових доходів не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу (пункт 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078).

Унаслідок перерахунків щомісячних страхових виплат особам, що втратили працездатність через нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання, та членам їх сімей, проведених у січні та березні 2018 року, середній розмір щомісячних страхових виплат на одну особу сьогодні становить 2800 гривень.

Джерело: відділ соціально – трудових відносин Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, Харківське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *