Відбулася Харківська відкрита професійна Першість верхолазів-висотників «Харківська Вертикаль»

29.04.2018 на скалодромі «Вертикаль» (пр. Петра Григоренка, 2) відбулася Харківська відкрита професійна Першість верхолазів-висотників «Харківська Вертикаль».

Метою та задачами змагань були: перевірка і підвищення рівня технічної підготовки працівників підприємств, що виконують висотно-верхолазні роботи, фахівців, які виконують роботи методом промислового альпінізму, співробітників рятувальних служб і спортсменів гірських видів спорту; ознайомлення з методами і технологіями виконання висотно-верхолазних робіт відповідно до вимог з безпеки міжнародної асоціації IRATA; обмін досвідом з питань техніки виконання верхолазних робіт, евакуації постраждалих з висотних об’єктів і застосовуваного для цих цілей спорядження; підготовка працівників до безаварійної роботи в сезоні 2018 року.

У програмі змагань проводилось транспортування, позиціонування, евакуація постраждалого під час виконання робіт на висоті.

Спочатку проводилися два етапи командної першості (перший етап – рятування постраждалих за допомогою трьох різних технічних прийомів; другий етап – позиціонування). Потім учасники команд, переможців цих етапів, вели боротьбу в особистій першості (транспортування та позиціонування вантажу) за головну нагороду змагань – сертифікат, який надає право безкоштовно навчатися на кваліфікаційних курсах IRATA (міжнародна асоціація робітників мотузкового доступу).

Змагання проводилися у відповідності до правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07), нормами і правилами міжнародної асоціації IRATA.

Загальне керівництво організацією та проведенням змагань здійснював ПрАТ «Учбово-курсовий комбінат», учбовий центр «UTCALPINDUSTRY», ТОВ «Науково-виробнича фірма «АМГ ЛТД», компанія «Альпднепр», ПрАТ «АЛЬПСЕРВИС».

Крім команд з Харкова, у Першості прийняли участь команди з Тернополя, Дніпра та Северодонецька.

У складі суддівської колегії: головний суддя – Гриценко А.І. (керівник Учбового центру «UTC ALPINDUSTRY», викладач ПрАТ «Учбово-курсовий комбінат», інструктор з альпінізму ІІІ категорії); судді: Воронченко П.Й. (3L IRATA), Гуз О.В. (кмс зі скелелазання, кмс з альпінізму, 1L IRATA), Федоренко О.В. (комерційний директор компанії «Альпднепр»); секретар — Мелещенко А.Д. (суддя національної категорії зі скелелазання, інструктор з альпінізму ІІ категорії, кмс з альпінізму та скелелазання).

Перемогу в командних змаганнях одержали:
І місце – Давиденко Денис, Шахов Едуард, Куліков Павло (Харків).
ІІ місце – Хлонь Антон, Вьюнов Олександр, Ставіцкій Володимир (Дніпро).
ІІІ місце – Обрезан Андрій, Скупченко Максим, Носаль Віктор (Харків).

В особистих змаганнях перемогли:
І місце — Хлонь Антон.
ІІ місце — Скупченко Максим.
ІІІ місце — Куліков Павло.

В рамках щорічного заходу «Харківська Вертикаль» відбувся семінар «Поліспасні системи», який провів Григорович А.М. (віце-президент обласної федерації спортивного туризму України, інструктор та майстер спорту з гірського туризму).

Джерело: відділ соціально – трудових відносин Управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, ПрАТ «Учбово — курсовий комбінат»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *