Усі дороги ведуть до музею

17 травня 2018 року напередодні Міжнародного дня музеїв, підопічні відділення денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Шевченківського району міста Харкова відвідали Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова.

Харківський історичний музей засновано у 1920 році, як музей Слобідської України ім. Г.С. Сковороди. Його організатором і директором був видатний вчений і громадський діяч, академік М.Ф. Сумцов.

Зараз Харківський історичний музей є обласним науково-методичним центром, має одну з найбільших в Україні колекцій, налічує майже 250 тисяч пам’ятників. Його збірки складаються з археологічних, етнографічних, нумізматичних кілець, фондів документів, листівок, фотографій, періодичних видань, збірок прапорів, зброї, посуду, книжкового фонду.

Розташований історичний музей в центральній частині міста, у будинку, побудованому в 1908 році за проектом архітектора Б.М. Корнієнка, що є цікавою архітектурною пам’яткою й одним з елементів архітектурного ансамблю Університетської вулиці, створеного впродовж XVII-XX століть. Навколо будівлі музею розміщена постійна виставка військової техніки, а також половецькі кам’яні статуї.

Відвідувачі ознайомилися з експозицією «Харківщина. Відбудова – перебудова 1943 – 1991 рр.», яка розповідає про відродження Слобожанського краю в перші повоєнні роки, побудову індустріальної бази та розвиток сільського господарства. Особливу увагу гід приділив сторінкам культурного життя, освіти і науковим досягненням наших земляків, участі харків’ян в афганській війні та в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Впродовж усієї екскурсії клієнти терцентру ставили питання, активно обговорювали колекції музею і робили фото. По завершенню, подякували співробітникам музею за захоплюючу розповідь і висловили велике бажання відвідати його ще.

Усіх бажаючих відвідувати подібні заходи чекаємо у відділенні денного перебування. Наша адреса: пр. Перемоги, 77-А.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Шевченківського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *