Підведення підсумків проведеної роботи зі створення та функціонування інноваційних позашкільних експерементальних клубів

Благодійна Організація «Благодійний фонд «Дім Людини» 22 червня у рамках соціального замовлення на 2018 рік міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа» Харківської міської ради було проведено круглий стіл, присвячений обговоренню перших підсумків роботи новостворених позашкільних клубів Харківського Центру інклюзивно-інноваційного супроводу осіб з інвалідністю по слуху «Нечуючі потребують більшого».

У заході прийняли участь: представники БФ «Дім Людини», керівництво Харківського Центру інклюзивно-інноваційного супроводу осіб з інвалідністю по слуху «Нечуючі потребують більшого», вчителі та перекладачі жестової мови Комунального закладу «Харківський спеціально-виховний комплекс» Харківської обласної ради, які приймали участь в організації та роботі клубів, представники партнерських благодійних організацій, керівництво факультету Психології Харківського національного університету ім. Каразіна, а також юні учасники новостворених клубів.

На заході було обговорено перші результати діяльності нових експериментальних клубів, було запропоновано шляхи удосконалення діяльності клубів, її оптимізації.

Учасниками круглого столу було обговорено пропозиції щодо віку учасників. Так, вихователями та вчителями молодших класів школи було запропоновано адаптувати програму клубів для 1, 2 та 3 класів та долучити маленьких школярів до клубів. Також долучитися до клубів бажають і маленькі вихованці спеціальних груп для осіб з інвалідністю по слуху дитячого садочку. Разом з ними вихователі та вчителі старших класів висловили прохання дітей розширити діяльність клубів, додати більше часів занять, щоб ще більше дітей мали змогу відвідувати заняття клубів.

Це свідчить про те, що новостворені клуби не просто потрібні, а потрібні у більш розширеному та більш масштабному форматі, щоб долучитися до них могли усі діти з інвалідністю по слуху і не тільки дошкільного і шкільного віку. А це потребую додаткової кількості небайдужих фахівців – працівників та керівників клубів.

Заступниця декана факультета Психології Харківського національного університету ім. Каразіна Яворовська висловила пропозицію щодо створення на базі Харківського Центру інклюзивно-інноваційного супроводу осіб з інвалідністю по слуху «Нечуючі потребують більшого» спеціальної практичної бази для випускників факультета Психології Харківського національного університету ім. Каразіна, які б змогли проводити заняття з дітьми.

Усіма учасниками круглого столу ця пропозиція була підтримана, адже Каразiнська школа психології наразі відома своїм високим рівнем підготовки фахівців, високим науковим рівнем, тому співпраця з цим провідним українських вищим закладом освіти — це честь як для БФ «Дім Людини», так і для Харківського Центру інклюзивно-інноваційного супроводу осіб з інвалідністю по слуху «Нечуючі потребують більшого» та велика радість для юних учасників новостворених клубів.

Джерело: Благодійна Організація «Благодійний фонд «Дім Людини»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *