На допомогу захисникам Батьківщини

Благодійна організація «Благодійний фонд «Лада» — партнер міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа», в рамках реалізації соціального проекту «На допомогу захисникам Батьківщини», проводить постійну роботу з учасниками бойових дій, що повернулися до мирного життя. Працює постійно діюча група взаємодопомоги, спрямована на психологічну підтримку ветеранів АТО та членів їх сімей.

Особливість українців полягає в тому, що вони не звикли звертатися за психологічною допомогою, самодостатня культура психологічної підтримки відсутня, люди просто замикаються в собі. Помічати та вирішувати особистісні проблеми чоловіки не звикли, — способом релаксації звично є алкоголь, що часто призводить до залежної поведінки. Тому важливою задачею є мотивація потенційних учасників до отримання психологічної допомоги та привернення їх уваги до роботи благодійних організацій, які надають таку допомогу та до можливостей отримання психологічної допомоги і підтримки.

Головні проблеми, які виникають — це самоізоляція учасника АТО, яка викликана набутим досвідом в проведення бойових дій, та незадоволення, викликане різними очікуваннями від повернення і реальним результатом, упереджене ставлення суспільства, яке нажаль в деяких випадках існує, в тому числі і роботодавців, проблеми в сім’ях. Чоловіки найчастіше стикаються з нерозумінням того, що відбувається з їх почуттями, і вони замикаються в собі, шукають десь заспокоєння або контакту з колишніми товаришами, з якими вони служили. Частина людей, що потрапляє на війну і потім повертається – повертаються з іншим розумінням і баченням дійсності і стосунки з близькими та друзями часто псуються, так як виникають різні непорозуміння.

Співробітниками БО «БФ» «Лада» здійснюється роз’яснювальна робота з учасниками бойових дій та членами їх сімей, анонсуються заходи, що проводяться фондом «Лада». Працює постійно діюча група взаємопідтримки, направлена на відновлення соціальних контактів та особистісного статусу і соціальної ролі в сім’ї, втрачених в результаті перебування в стресових обставинах. За участю психолога учасники проводять аналіз і корекцію проблем сімейного спілкування, виявляють конфліктогенні зони, знаходять альтернативні шляхи виходу та нові рішення.

Робота кропітка триває…
Партнери, фахівці, волонтери і всі небайдужі, долучайтесь!

Джерело: Благодійна організація «Благодійний фонд «Лада»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *