День українського кіно в Шевченківському територіальному центрі

У територіальному центрі надання соціальних послуг Шевченківського району міста Харкова 06 вересня 2018 року підопічні відділення денного перебування переглянули стрічку українського кінематографу до Дня українського кіно.

«День українського кіно» — державне професійне свято. Статус офіційного державного професійного свята цей день отримав в 1996 році. 12 січня 1996 року, в Києві другий президент України Л. Д. Кучма підписав Указ № 52/96 «Про День українського кіно», який наказував відзначати цю дату щороку в другу суботу вересня місяця. В указі глави держави Леоніда Кучми зокрема йшлося про те, що нове професійне свято в країні вводиться «на підтримку ініціативи працівників кінематографії України». Історія українського кінематографа почалася у вересні 1896 року в місті Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька короткометражних документальних сюжетів, а в грудні в Харківському оперному театрі ним же був влаштований перший публічний кіносеанс. 1930 рік був ознаменований показом першого звукового фільму «Симфонія Донбасу» режисера Д. Вертова.

Традиційно в цей день проходять різноманітні заходи, пов’язані з кіноіндустрією. Напередодні свята, підопічні Шевченківського терцентру зібралися, щоб подивитися український комедійний фільм-спектакль Театру ім.Франка за п’єсою Олекси Коломійця «Фараони». Режисер стрічки Ісаак Шмарук, виробництво «Телефільму» Київської студії телебачення 1964 року.

Місце дії — звичайне село в період радянської влади, де всі керівні пости зайняті виключно чоловіками. Але після однієї бурхливої ​​ночі з піснями, мужики виявляють, що тепер всім заправляють жінки і ведуть вони себе так само, як чоловіки.

Підопічні з цікавістю та увагою спостерігали за героями. Чудова гра акторів, повчальний зміст фільму змусив вникнути в суть картини. Потішні діалоги та кумедні ситуації героїв викликали посмішку на обличчях глядачів.

Отримавши море позитиву від перегляду кінострічки, глядачі виявили бажання повторювати такі сеанси.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Шевченківського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *