Кращої, ніж рідна, мови не буває

«Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода,
Це України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода…»

9 листопада 2018 року українська громада відзначає велике духовне свято – День української письменності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова, його безсмертних борців. З нагоди цього свята у відділенні денного перебування територіального центра надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова  відбулось заняття на «Літературно – творчому факультеті» Університету третього віку.

Мета цього уроку — поглибити знання наших студентів  про виникнення писемності, історію та розвиток української  мови, показати її красу та багатство, розкрити  необхідність мови в житті людини. Розвивати комунікативну компетентність студентів, уміння та навички виразного читання творів різних жанрів. Виховувати почуття національної гідності, поваги до народу, його історії, любові до рідної української мови.

Провела урок волонтер Циган Н.М., голова громадської організації ХОВ УСВЖН. На занятті слухачі декламували вірші на рідній мові. Кожен з великим натхненням і почуттям розповідав свій улюблений вірш. Студент факультету Лобас В. П. написав та продекламував авторський вірш «До дня української письменності».

Дякуючи віршам, студенти змогли висловити свої почуття, переживання, радість і смуток, любов і гнів. Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *