Як Слобідський Університет третього віку робить щасливими людей на пенсії

Як Слобідський Університет третього віку робить щасливими людей на пенсії
Грудень — закінчується перший семестр навчання в Університеті третього віку у Слобідському терцентрі.

Університет третього віку існує вже 5 років. Перший набір слухачів нараховував 30 студентів, а сьогодні в нас 117 підопічних отримують цю послугу. Деякі вже третій рік поспіль. Наші студенти поспішають на заняття як на «побачення», для них Університет – другий дім. Наразі Університет набирає обертів та розширюється. Наші студенти мають на вибір уже не 3 факультети, а 7 факультетів на різний смак. Навчають студентів викладачі волонтери та фахівці відділення денного перебування. Ми всі сповідуємо активну життєву позицію, оптимізм та енергійність. Разом відчуваємо смак життя, усі його барви і хочемо поділитися цим з якомога більшою кількістю людей. Ставимо собі за мету – об’єднати літніх людей в єдину дружну команду, дати їм можливість спілкуватися, отримувати нові знання, подорожувати, жити повнокровним життям.

Як ми навчаємось

Кожен курс розрахований на 68 годин.

Факультет медіаграмотності «Клік»
Поважні студенти віддають перевагу вивченню комунікаційних технологій, з якими почуваються впевненіше і комфортніше, адже володіння комп’ютером відкриває нові можливості у спілкуванні з рідними та друзями. Навчання відбуваються на базі бібліотек Слобідського району.

Факультет «Здорове довголіття»
Провідні медики поліклінічних закладів розказують як берегти власне здоров’я та завжди бути в гарній фізичній формі. Наразі дуже актуальні лекції про надання першої долікарської допомоги при травмах різного походження. Також медична сестра терценру постійно проводить лекції на теми збереження здоров’я.

Викладач медична сестра терцентру Кулік Т.Л.

Факультет «Психологічне здоров’я»
Лекції та тренінги відбуваються на території бібліотеки ім. С. Короленка. Проводить їх провідний психолог арт-терапевт Анжеліка Василівна. Тут слухачі дізнаються про таємниці людської поведінки, складність характерів та навчаються завжди позитивно сприймати життєві труднощі, що завжди йдуть поруч з життям кожної людини. Особливо нашим студентам подобаються тренінги з малювання та музикотерапії.

Факультет «Чарівні рухи»
Переважну більшість відвідувачів цього факультету складають представниці прекрасної статі. Але активним та запальним жінкам відсутність кавалерів — не привід сумувати. Тим паче, що під час навчання в Університеті третього віку панянки встигли потоваришувати та стати дружнім колективом. Разом стрибаємо, розтягуємось та налаштовуємось на позитив.

Викладач — фахівець відділення денного перебування Мірошник С.В.

Факультет декоративно-прикладного мистецтва
Цей факультет дуже вшановують наші підопічні. Тут навчаються вишивати стрічками, займаються печворком, кроїнням та шиттям. Роблять своїми руками ляльку-мотанку, вишивають бісером, займаються флористикою, макраме та в’язанням. І все це проходить і дуже сприятливій атмосфері тепла, підтримки та любові.

Викладач-інструктор з трудової адаптації Алєксєєнко Л.Г.

Факультет культурно-дозвільний
Цей факультет створений для тих, хто любить та шанує рідний край. Тут студенти вивчають історію рідного міста, крок за кроком проходять шлях від його заснування до сучасності, знайомляться із досягненнями почесних громадян міста. Також відвідують лекції, екскурсії, приймають участь у вікторинах які популяризують історію та культурне життя Слобожанщини.

Факультет хорового співу
Цей факультет, заснований на базі хорового гуртка «Веснянка» та театрального гуртка, що вже давно існує у відділенні денного перебування. Фахівець відділення розвиває у своїх студентів найкращі музичні задатки та схильність до акторської майстерності. Студенти цього факультету завжди активно приймають участь у культурному житті нашого району та міста.

Викладач — організатор з культурно-дозвілевої діяльності Зорькіна Н.М.

Крім занять на факультетах , наші підопічні майже завжди стають учасниками університетських факультативів та клубів за інтересами.

Як ми відпочиваємо
Навчання тільки частина життя Університету третього віку. Ми вміємо не тільки працювати, але й цікаво розважатися та проводити різноманітні творчі заходи. Організовуємо літні піші екскурсії Харковом , де екскурсоводи знайомлять учасників зі старими вулицями міста, його видатними архітекторами, меценатами, громадськими діячами. Здійснюємо регулярні екскурсії в провідні музеї міста, в тому числі такі екзотичні, як музей «Анатомії» та «Музей сексуальних культур» . Влаштовуємо походи в театри, на цікаві вистави, подорожуємо областю. Взимку виставляємо роботи наших студентів, а в той час , коли слизько на тротуарах, проводимо екскурсії – онлайн, вікторини-онлайн у терцентрі.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Слобідського району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *