Слобожанська спадщина

20 грудня 2018 року студенти факультету «Краєзнавства» Університету третього віку відділення денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Індустріального району міста Харкова відвідали музей «Слобожанської спадщини» дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №272 Харківської міської ради.

Музей «Слобожанської спадщини» сприяє патріотичному та духовно-моральному вихованню людини і це значною мірою впливає на бажання наших студентів не перший раз його відвідувати. Експозиція охоплює широке коло етнографічних питань і знайомить відвідувачів з історією Слобожанського краю, із своєрідною красою матеріальної та духовної культури місцевого населення, їх головними заняттями, звичаями, традиціями та обрядами. В колекції музею предмети побуту українського народу, український народний одяг, предмети прикладного мистецтва. Саме ці предмети є типовими і характерними для нашого регіону та яскраво ілюструють і розкривають дух, уподобання, уміння слобожан. Екскурсанти уважно слухали цікаву розповідь екскурсовода Маренич Антоніни Пилипівни, побачили “робочий кут” селянській оселі із піччю, посудом та предметами господарчого вжитку, місце для вживання їжі та відпочинку. Під час екскурсії у відвідувачів музею посилилось почуття приналежності до свого роду, рідної землі, бажання долучатися до культури українського народу, його історії, традиціям.

Адміністрація територіального центру щиро вдячна за надану можливість нашим підопічним ознайомитись з експонатами музею, які є історико-культурною спадщиною Слобожанської землі, взірцем народної творчості, таланту та носієм історичної пам’яті.

Джерело: Територіальний центр надання соціальних послуг Індустріального району

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *