Центри зайнятості

Харківський обласний центр зайнятості
МІНЕНКО Володимир Леонідович
Адреса: 61068, м.Харків, вул. Броненосця Потьомкіна, 1-А
тел. 057-714-96-34
org@cz.kharkiv.org

Харківський міській центр зайнятості
ПІЖЕНКО Сергій Вікторович, директор
ПОЛУНІНА Ірина Володимирівна, заступниця
НАЙДЬОН Олена Вячеславівна, заступниця
Адреса: м. Харків, вул. Шевченка, 137-А (ст.м. Київська)
тел. 728-40-01 (-02, -03)

Інформація про створення, завдання та системи взаємодії міського центру зайнятості з органами місцевого самоврядування

З початку незалежності України в Харкові було створено 9 районних центрів зайнятості. Всі вони розташовувались в пристосованих орендованих приміщеннях, які не відповідали сучасним вимогам надання послуг населенню, а також діючим санітарним та протипожежним нормам, постійно потребували додаткових коштів на капітальний ремонт. Чисельність працюючих спеціалістів, які надавали соціальні послуги пошукачам роботи та роботодавцям, становила 215 осіб, з яких біля 50 осіб керівного складу: 9 директорів, 9 головних бухгалтерів та майже 30 начальників відділів.

З метою більш раціонального використання коштів на утримання приміщень, оптимізації чисельності працюючих, підвищення ефективності та покращення якості послуг клієнтам, у 2004-2009 роках за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснено будівництво Харківського міського центру зайнятості за адресою: м.Харків, вул.Шевченка, 137-А.

Сьогодні це сучасна п’ятиповерхова будівля, яка забезпечує обслуговування клієнтів служби зайнятості за єдиною в Україні технологією. Загальна чисельність працюючих 185 осіб, з яких 179 державні службовці, середній вік працюючих 40 років. Директор Міського центру зайнятості – Піженко Сергій Вікторович.

Згідно з положенням, Харківський міський центр зайнятості створено шляхом злиття районних центрів зайнятості і він є їх правонаступником.

Основними завданнями центру є:
— розробка та здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості населення у м.Харків;
— систематичне вивчення процесів, що відбуваються на ринку праці, участь у підготовці обласної і міської програм зайнятості та заходів щодо соціального захисту різних верств населення від безробіття;
— виконання функцій робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;
— здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
— раціональне і ефективне використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до покладених завдань, однією з визначених функцій Міського центру зайнятості є здійснення взаємодії з місцевими органами самоврядування та виконавчої влади, а також соціальними партнерами.
У новому приміщенні Харківського міського центру зайнятості створено сучасні умови для обслуговування клієнтів. На 1 поверсі розташовано інформаційно-довідковий сектор, на 2-3 поверхах проводитиметься робота з шукачами роботи, на 4 поверсі – з роботодавцями, 5 поверх – адміністративно – господарський.

Вже зараз Харківський міський центр зайнятості щодня відвідує майже півтори тисячі громадян. Це шукачі постійної або тимчасової роботи; роботодавці, які надають вакансії та зустрічаються з претендентами на їх заповнення; студенти, які шукають тимчасового, а в подальшому – постійного заробітку; волонтери, які беруть участь в новому русі «Твої обрії» та спільно із службою зайнятості проводять профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді міста Харкова тощо. У спеціально обладнаних приміщеннях проводяться різноманітні семінари, працюють комп’ютерні класи.