Київський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Харкова

Новини терцентру

Адреса: м.Харків, вул.Фрунзе, 12, тел. 706-32-47, 706-32-48, 706-17-55

Територіальний центр було відкрито відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради народних депутатів від 5 жовтня 1993 року за №258 на базі відділення соціальної допомоги вдома. Першим директором територіального центру став Сидельніков Віктор Іванович. Робота установи розпочалась з обслуговування 474 одиноких непрацездатних громадян.

З жовтня 1995 року по березень 2010 року керівництво територіальним центром здійснювала Ольга Федорівна Суховєй. З квітня 2010 року по теперішній час територіальний центр Київського району міста Харків очолює Коротько Петро Васильович.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київського району міста Харків на 01.01.12р. обслуговує 1520 чол. непрацездатних громадян, які потребують різних видів соціальної допомоги.

До складу територіального центру входять три структурних підрозділи:
1. Відділення соціальної допомоги вдома, соціальні робітники якого обслуговують 955 чол. одиноких непрацездатних громадян. Навантаження на одного соціального робітника – 10-12 чол. Для громадян, які мають рідних надаються платні соціальні послуги.
відділення надає близько 40 видів соціальних послуг, як то: закупівля продуктів в крамницях та ринках, допомога в приготуванні їжі, доставка ліків, виклик лікаря, допомога вдома, а саме: вологе прибирання приміщення, миття посуду та інше.

2. Відділення соціально-побутової адаптації щоденно відвідують 30 громадян, які отримують таки соціальні послуги: інформаційні, соціально-педагогічні, соціально-психологічні, культурно-масові, медичні. З жовтня 2011 року на базі відділення введена нова соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку», яку отримують 259 слухачів за різними напрямками підготовки. Навчання проводять викладачі-волонтери харківських ВНЗів, активну участь приймають викладачі соціологічного факультету Харківського Національного Університету ім. В.Н.Каразіна та Національного Університету «Юридична Академія України» ім. Ярослава Мудрого.

3. Відділення організації натуральної допомоги, до складу якого входить пункт прийому та видачі речей б/в за програмою «Допоможи ближньому». Через відділення організації надання адресної натуральної допомоги надаються послуги малозабезпеченим пенсіонерам, інвалідам, багатодітним сім’ям та іншим категорія громадян, яки опинилися в складних життєвих ситуаціях. Відділення надає перукарські послуги, видає речі б/в.

Територіальний центр тісно співпрацює з ветеранською організацією Київського району, яка допомагає надавати додаткові послуги, а саме: підписку періодичних видань, відвідування хворих, видачу продуктових наборів та ін.

У серпні 2007 року на базі територіального центру було відкрито Клуб активного довголіття «Які наші роки». Відвідувачі Клубу мають можливість займатися улюбленими справами: доглядати за рослинами, обмінюватися секретами народної творчості, танцювати, дивитися улюблені кінофільми, співати під «Караоке», грати в настільні ігри та багато інше. При територіальному центрі проводяться виставки вишиванок, фотовиставки, шахові турніри, консультації із залученням спеціалістів Управління праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду тощо.

У територіальному центрі постійно ведеться робота щодо поповнення банка даних непрацездатних громадян, які потребують соціальної допомоги.

Хронологія центру:

 • 1995р. – відкрито філію центру, розпочато роботу відділення соціально-побутової реабілітації;
 • 1996р. – згідно з рішенням виконкому щодо організації соціальної допомоги вдома самотнім хворим онкологічними захворюваннями та туберкульозом, територіальним центром укладено угоду про співпрацю з районним товариством Червоного Хреста.
 • 1997р. – відкрито відділення організації надання адресної натуральної допомоги;
 • 2000р. – зростає співпраця з громадськими організаціями «Карітас-Харків» та «Спілка ветеранів Київського району» з надання спільних послуг одиноким непрацездатним громадянам району;
 • 2001р. – зростає кількість отримувачів послуг у відділенні організації натуральної допомоги;
 • 2007р. – на базі центру відкрито електронний соціальний офіс для інформування населення про соціальні послуги та види державної допомоги;
 • з серпня 2007 року розпочав роботу Клуб активного довголіття;
 • з жовтня 2011 року введена соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку».

 
Перспективи розвитку територіального центру на 2012-2014 роки

 • з метою поліпшення якості обслуговування та надання нових соціальних послуг, за умови надходження додаткового фінансування, відкрити спеціалізоване відділення соціальної допомоги вдома для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) одиноких громадян з порушенням опорно-рухового апарату, інвалідів зору та слуху;
 • розвивати інноваційні моделі надання соціальних послуг;
 • поширювати зв’язок з громадськими організаціями, пенсійним фондом, управлінням праці та соціального захисту населення, спілкою ветеранів для більш якісного вирішення питань одиноких пенсіонерів та інвалідів;
 • продовжити роботу клубу активного довголіття;
 • поетапно збільшити кількість громадян, які обслуговуються у відділенні організації надання адресної натуральної допомоги за рахунок надання платних перукарських послуг та введення швацьких послуг;
 • постійно збільшувати кількість слухачів «Університету третього віку»;
 • з метою забезпечення територіального центру кваліфікованими кадрами, направляти на підвищення кваліфікації до учбових закладів соціальних працівників та робітників центру.