Комінтернівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Харкова

Новини терцентру

Комінтернівський територіальний центр був створений 20 жовтня 1992 року за рішенням Комінтернівської районної ради № 318 та наказом Харківського обласного управління соціального забезпечення № 231 від 30.10.1992 року за адресою: пров. Решетнякіський, 3.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009р. № 1417 „Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2010р. № 408 рішенням 39 сесії Комінтернівської районної в місті Харкові ради 5 скликання від 30.03.2010 р. № 282 „Про затвердження положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Комінтернівської районної в місті Харкові ради” та рішенням Харківської міської ради 2 сесії 6 скликання № 59/10 від 22.12.2010р. „Про перейменування та затвердження положень комунальних установ соціального захисту населення м.Харкова” робота терцентру оновлена та перепрофільована. Обслуговування у територіальному центрі здійснюється згідно категорії громадян на платній основі і безоплатно. Платні соціальні послуги надаються територіальним центром відповідно до положення, де зазначено перелік платних соціальних послуг, умови і порядок їх надання.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Комінтернівського району міста Харкова розташований за адресою: провулок Решетняківський, 3, тел. 7372488, 7375764, факс: 7372488, електрона адреса: shkid70@mail.ru.

Склад територіального центру Комінтернівського району

Директор територіального центру - Тетяна Григорівна Борківець

Заступник директора – Віра Єгорівна Сокол

Головний бухгалтер – Лариса Леонідівна Хохлова

ВІДДІЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ВДОМА
Комінтернівського територіального центру

Відділення соціальної допомоги вдома територіального центру (далі – відділення соціальної допомоги вдома) створене для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV і V групу рухової активності) і потребують допомоги в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

Відділення розташоване за адресою: пров.Решетняківський, 3 тел.: 7375764.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома – Ольга Іванівна Хмелевська

Територіальний центр забезпечує безоплатне соціальне обслуговування (надання соціальних послуг):

 • громадян похилого віку;
 • інвалідів (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування.
 • хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Територіальний центр надає платні соціальні послуги громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, але мають рідних (дітей, батьків, чоловіка або дружину) працездатного віку, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Соціальні робітники відділення надають соціальні послуги за такими наступними напрямами:

 • Закупівля і доставка продуктів, промтоварів на ринках та магазинах;
 • Закупівля та доставка медикаментів;
 • Вологе прибирання житла;
 • Допомога у приготуванні їжі;
 • Оформлення субсидій;
 • Консультації з різних життєвих питань;
 • Психологічна допомога;
 • Оформлення пільг, оплата комунальних послуг;
 • Читання художньої та іншої літератури;
 • Написання листів;
 • Відвідування медичних закладів (оформлення пільгових рецептів, доставка аналізів, відвідування у лікарні на стаціонарному відділенні) тощо.

Відділення здійснює виявлення одиноких непрацездатних громадян та обстеження їх матеріально-побутових умов проживання за сигналами: самих громадян, управлінь праці, медичних закладів, громадських організацій тощо з метою зарахування до відділення.

На громадян, які приймаються на обслуговування відділенням, оформляється особова справа, яка складається з таких документів:

 • письмова заява громадянина;
 • медичний висновок про здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляд в домашніх умовах;
 • карта індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (надання соціальних послуг);
 • один примірник договору, укладеного громадянином і територіальним центром про соціальне обслуговування (надання соціальних послуг);
 • довідка про склад сім’ї;
 • витяг з Реєстру правочинів про відсутність укладеного договору довічного утримання (догляду), виданий нотаріусом (у разі потреби);
 • копія довідки про встановлення групи інвалідності;
 • копія рішення комісії про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу;
 • копія наказу про здійснення (припинення) соціального обслуговування;
 • інші (у разі потреби).


Формування, облік та зберігання особової справи здійснюється у відділенні.

За запитом міського управління праці соціальні працівники проводять обстеження громадян району для отримання матеріальної допомоги від депутатів міської ради.

Відділення соціально-побутової адаптації
Комінтернівського терцентру

Відділення соціально-побутової адаптації утворено для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування.

Відділення соціально-побутової адаптації обслуговує громадян незалежно від їх сімейного стану, які мають часткове порушення рухової активності та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціально-побутових, соціально-педагогічних, психологічних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Відділення розташоване за адресою: пров.Решетняківський, 3 тел.7372488.

Завідувач відділення соціально-побутової адаптації – Валентина Степанівна Грицай

Відділення соціально-побутової адаптації на платній та безоплатній основі надає:

 • соціально-побутові послуги — соціально-побутова адаптація осіб похилого віку, інвалідів з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримка соціальної незалежності, навчання трудовим навичкам, адаптація до посильної трудової діяльності;
 • соціально-педагогічні послуги — організація індивідуального корекційного процесу з відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, виховування навичок спілкування, виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб, організація дозвілля і відпочинку (проведення лекцій, бесід, зустрічей, створення самодіяльних художніх колективів, гуртків тощо);
 • психологічні послуги — організація надання консультацій з питань психічного здоров’я та поліпшення відносин з оточуючим соціальним середовищем, психологічна корекція, надання методичних порад;
 • інформаційні послуги — надання інформації, необхідної для ліквідації складної життєвої ситуації, що склалася;
 • інші соціальні послуг.

На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціально-побутової адаптації, ведеться особова справа, в якій міститься:

 • письмова заява громадянина;
 • медичний висновок про потребу в соціально-побутовій адаптації та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі;
 • карта індивідуальних потреб у соціальних послугах;
 • копія довідки про встановлення групи інвалідності;
 • довідка про склад сім’ї (форма № 3);
 • копія наказу про надання (припинення) обслуговування.

Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян є наявність у них інфекційних та психічних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

Відділення може залучати волонтерів до надання різних видів соціальних послуг. Також має право отримувати гуманітарну та благодійну допомогу.

До послуг підопічних кімнати проведення дозвілля, спортивна зала, музичний зал, відео, аудіо техніка тощо. Соціальні працівники відділення забезпечили пенсіонерам цікаве всебічне спілкування з урахуванням здібностей кожного подопічного. В нас існують секції та клуби за інтересами.

В тісній співпраці з „ Творческим содружеством „SENSUS” продовжує свою реалізацію соціальний проект клубу активного довголіття „ От сердца к сердцу” , заснований в 2009 році на базі нашого терцентру. За сприянням „ Творческе содружество „SENSUS” проходять тематичні зустрічі з цікавими людьми, концерти творчі вечори присвячені поточним святковим датам.

У відділенні урочисто святкують Новий Рік, Різдво, День захисника Вітчизни, зустрічалися на святі Масленої, вітали жінок з 8 березня. В тандемі з „SENSUS” у відділенні соціально-побутової адаптації регулярно, кожну останню п’ятницю місяця, відзначається День іменинника. Завжди з танцями, піснями, загадками, конкурсами та чаюванням.В терцентрі з листопада 2006 року по пров.Решетняківському, 3 функціонує електронний соціальний інформаційний офіс, який надає інформаційні послуги необхідні для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги), розповсюдження просвітницьких і культурно-освітніх знань (просвітницькі послуги), поширення об’єктивної інформації про споживчі властивості та види соціальних послуг. Електрона адреса: shkid70@mail.ru.

Диспетчер інформаційного соціального електронного офісу комінтернівського тер центру – Шкідін Олександр Олександрович

ВІДДІЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ АДРЕСНОЇ
НАТУРАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ
Комінтернівського територіального центру

Відділення організації надання адресної натуральної допомоги (далі – відділення адресної допомоги) утворено для обслуговування громадянам, які потребують натуральної допомоги:
- похилого віку;
- інвалідів;
- хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів;
- які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.

Відділення розташоване за адресою: пров.Решетняківський, 3, тел.: 7375764.

Завідувач відділення організації надання адресної натуральної допомоги – Валентина Костянтинівна Майорова

Право на безоплатне обслуговування відділенням адресної допомоги мають:
- громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;
- інші громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку не період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім’ї;
- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

За згодою громадянина складається акт обстеження його матеріального-побутових умов.

На кожного громадянина, якого обслуговує відділення адресної допомоги, ведеться особова справа, в якій міститься:
письмова заява громадянина;
довідка про склад сім’ї;
довідки про доходи членів сім’ї;
копія наказу про здійснення (припинення) обслуговування.

Соціальний працівник відділення адресної допомоги формує особові справи громадян, які звернулися за допомогою, перевіряє відомості, зазначені у поданих ними документах, і вносять їх до електронної бази даних територіального центру.

Відділення адресної допомоги, виходячи з можливостей наявної фінансової та матеріально-технічної бази територіального центру безоплатно забезпечує громадян:
- продуктами харчування;
- одягом, взуттям та іншими предметами першої потреби;
- ліками та предметами медичного призначення;
- засобами допоміжного пересування;
- предметами побутової гігієни;
- продовольчими та промисловими товарами;
- послугами перукаря терцентру;
- послугами перукарень, лазні, пральні району;
- гарячими обідами;
- заготівлею та завезенням палива;
- послугами з ремонту одягу та взуття;
- пранням білизни;
- іншими послугам;

Відділення адресної допомоги встановлює зв’язки з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності з питань надання натуральної допомоги людям похилого віку, хворим, інвалідам та людям, які перебувають у складній життєвій ситуації, залучає волонтерів.