Ефективна взаємодія органів місцевого самоврядування, НДО та населення за методикою «Сусідська взаємодопомога»

Завантажити Методичний посібник «Ефективна взаємодія органів місцевого самоврядування, НДО та населення за методикою «Сусідська взаємодопомога» (файл pdf, 360 Кб)

Методичний посібник «Ефективна взаємодія органів місцевого самоврядування, НДО та населення за методикою «Сусідська взаємодопомога» розроблений Харківськім обласним громадським об’єднанням «Асоціація розвитку спільнот» в рамках проекту «Самоорганізація громадськості через втілення методики «Сусідської взаємодопомоги», який підтримано Міжнародним фондом «Відродження». Видання здійснено за підтримки Управлінням праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради та Міжнародного фонду «Відродження».

Видання присвячено українському й зокрема харківському досвіду адаптації та втілення методики «Neighbourhood Watch» (тобто «Сусідська взаємодопомога»), що розвинена у Великобританії та США. Така методика розвитку громади передбачає створення організованих груп громадян за територіальною ознакою, що мають слідкувати за громадським порядком на своїй території та активно співпрацювати з поліцією/міліцією для профілактики правопорушень (як на організаційному так й на технічному рівнях).

В Харкові пілотний проект з впровадження цієї методики пішов дальше та залучив до співпраці не тільки міліцію, а й місцеві комунальні служби, депутатський корпус та саме головне — активних харків’ян.

Детальніше — у посібнику!