Положення про надання транспортних соціальних послуг

Додаток 7
до Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2013-2016 роки
(до п.п. 7.3.1 Розділу 7 «Забезпечення інноваційного механізму підвищення якості соціальних послуг»)

ПОЛОЖЕННЯ
про надання транспортних соціальних послуг

1. Загальні положення

1.1. Положення про надання транспортних соціальних послуг (далі –Положення) визначає види та порядок надання транспортних соціальних послуг інвалідам I та II груп із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, а саме: доставка до медичних закладів, до місця навчання, на консультації спеціалістів з соціального захисту населення, психологів, для отримання юридичних послуг, до відділень денного перебування соціальних закладів міста, на культурно-масові заходи, для участі у виборах, до закладів, які забезпечують активне включення інвалідів I та II груп із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, в життя територіальної громади міста Харкова та інше.

2. Мета

2.1. Створення сприятливих умов для безперешкодного пересування інвалідів I та II груп із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках.
2.2. Сприяння реалізації Закону України «Про соціальні послуги»
в частині надання транспортних соціальних послуг вказаній категорії громадян міста.
2.3. Забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем надання різнобічної соціальної допомоги населенню за допомогою транспортних засобів.
2.4. Впровадження нових форм співробітництва з громадськими організаціями соціальної спрямованості.

3. Порядок надання транспортних соціальних послуг

3.1. Координація роботи по наданню транспортних соціальних послуг інвалідам I та II груп з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках (далі – транспортна послуга), здійснюється відділом розвитку соціальних послуг управління праці
та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.
3.2. Під транспортною послугою мається на увазі пересування інвалідів I та II груп із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, від одного об’єкта до іншого без проміжних заїздів.
3.3. Транспортні послуги надаються інвалідам I та II груп
із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках (у тому числі дітям-інвалідам) та є мешканцями міста Харкова
за реєстрацією їх фактичного місця проживання.
3.4. В окремих випадках транспортні послуги можуть надаватися:
– громадянам із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, але не мають групи інвалідності, при наявності медичного висновку про необхідність надання транспортної послуги;
– громадянам без реєстрації у місті Харкові за адресою їх фактичного проживання, при наявності довідки з житлової установи, яка підтверджує факт проживання за даною адресою.
3.5. Транспортні послуги надаються безкоштовно.
3.6. Організації та служби, що займаються обслуговуванням вказаних категорій громадян, можуть надавати заявки на використання транспортних послуг для забезпечення комплексного обслуговування своїх клієнтів.
3.7. Фізичним особам для отримання транспортної послуги необхідно зареєструватися у диспетчера як потенціальним клієнтам і надати заяву, ксерокопію паспорту, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру
та довідку МСЕК.
3.8. Після реєстрації фізичні особи подають заявки на кожну поїздку окремо, по телефону, не менш ніж за дві доби до запланованої поїздки.
3.9. Екстрені заявки можуть бути виконані при наявності вільного часу в графіку руху автомобілів або при збігу їх з іншими маршрутами.
3.10. Кожен клієнт має право отримати до 6 транспортних послуг
на місяць. Невикористані впродовж місяця поїздки не переносяться на інший місяць і не передаються іншим клієнтам.
3.11. У виключному порядку, при необхідності системного відвідування лікувального чи реабілітаційного закладу, навчального закладу в період екзаменаційної сесії (при наданні відповідного документу), кількість транспортних послуг збільшується, при наявності фінансових можливостей міського бюджету міста Харкова.
3.12. Транспортна послуга надається на постійній основі учням, які мають статус дітей-інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату
та пересуваються на інвалідних візках, для систематичного відвідування занять Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 124 Харківської міської ради Харківської області («Школа рівних можливостей»), яка розташована за адресою: вул. Гвардійців Широнінців, 75-А.
3.13. Додаткові поїздки надаються клієнтам для колективних відвідувань навчальних курсів, для відвідування та підготовки загальноміських культурних та спортивних заходів (концертів, фестивалів, футбольних матчів, тенісних турнірів) за письмовим зверненням та при наявності фінансових можливостей міського бюджету міста Харкова.
3.14. Транспортні послуги надаються цілодобово.
3.15. Про зняття заявки клієнт повинен повідомити диспетчера
не пізніше, ніж за дві години до назначеного часу замовлення. У випадку відмови від поїздки після подачі автомобіля до місця замовлення, поїздка вважається використаною.
3.16. Клієнту необхідно чекати замовлений автомобіль в назначений час на вулиці, у вказаному місці. В обов’язки водія не входить надання допомоги клієнту при пересуванні вулицею і в будівлях.
3.17. Клієнту надається можливість перевозити вантаж вагою
не більше 20 кг та габаритами не більше 50х50х50 см.
3.18. У заявці водія має бути відмітка (підпис) інваліда про виконану заявку.
3.19. При необхідності інваліда супроводжують не більше
2-х асистентів, які забезпечують його супроводження до місця призначення.
3.20. В окремих випадках можлива доставка клієнтів в лікарські або санаторно-курортні заклади, розташовані в Харківській області.
3.21. Клієнт повинен дотримуватись правил техніки безпеки при автотранспортних перевезеннях та правил користування автомобілем транспортної послуги.

Директор Департаменту праці
та соціальної політики Л.В. Болгова