Положення про надання транспортних соціальних послуг

Додаток 7
до «Програми сприяння безпечній життєдіяльності
у сфері соціального захисту населення м.Харкова на 2011-2012 роки»
(до п.7.4. Розділу 7 «Подальший розвиток ринку соціальних послуг»)

П О Л О Ж Е Н Н Я
про надання транспортних соціальних послуг

1. Мета

1.1. Створення сприятливих умов для безперешкодного пересування інвалідів 1 та 2 груп з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках.
1.2. Сприяння реалізації Закону України “Про соціальні послуги” в частині надання транспортних соціальних послуг вказаній категорії громадян міста.
1.3. Забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем надання різнобічної соціальної допомоги населенню за допомогою транспортних засобів.
1.4. Впровадження нових форм співробітництва з громадськими організаціями соціальної спрямованості.

2. Загальні положення

2.1. Координація роботи по наданню транспортних соціальних послуг інвалідам 1 та 2 груп з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення Департаменту охорони здоров’я та соціальних питань Харківської міської ради.
2.2. Координатором по наданню транспортних соціальних послуг є головний спеціаліст відділу розвитку соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення Департаменту охорони здоров’я та соціальних питань Харківської міської ради.

3. Порядок надання транспортних соціальних послуг

3.1. Дане положення визначає види та порядок надання транспортних соціальних послуг інвалідам 1 та 2 груп з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, (далі: клієнтам), а саме: доставка до медичних закладів, до місця навчання, на консультації спеціалістів з соціального захисту, психологів, для отримання юридичних послуг, до відділень денного перебування соціальних закладів міста, на культурно-масові заходи, для участі у виборах, до закладів, які забезпечують активне включення клієнтів в життя територіальної громади міста, та інше.
3.2. Під транспортною соціальною послугою (далі: послуга) мається на увазі пересування клієнта від одного об’єкта до іншого без проміжних заїздів.
3.3. Послуги надаються інвалідам 1 та 2 груп з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, (у тому числі дітям-інвалідам) та є мешканцями міста Харкова за реєстрацією.
3.4. В окремих випадках послуги можуть надаватися:
- громадянам з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, але не мають групи інвалідності при наявності медичного висновку про необхідність надання транспортної соціальної послуги;
- громадянам без реєстрації у м. Харкові за адресою їх фактичного проживання при наявності довідки із ЖЕКу, яка підтверджує факт проживання за даною адресою.
3.5. Транспортні соціальні послуги надаються безкоштовно.
3.6. Організації та служби, що займаються обслуговуванням вказаних категорій громадян, можуть надавати заявки на використання транспортних соціальних послуг для забезпечення комплексного обслуговування своїх клієнтів.
3.7. Фізичним особам для отримання послуги необхідно зареєструватися у диспетчера як потенціальні клієнти і надати заяву, ксерокопію паспорту, ідентифікаційного коду та довідку МСЕК.
3.8. Після реєстрації фізичні особи подають заявки на кожну поїздку окремо по телефону не менш ніж за 2 доби до запланованої поїздки.
3.9. Екстрені заявки можуть бути виконані при наявності вільного часу в графіку руху автомобілів або при збігу їх з іншими маршрутами.
3.10. Кожен клієнт має право отримати до 6 послуг на місяць. Невикористані в продовж місяця поїздки не переносяться на інший місяць і не передаються іншим клієнтам.
3.11. У виключному порядку при необхідності системного відвідування навчального, лікувального чи реабілітаційного закладу кількість транспортних послуг збільшується при наявності відповідного документа.
3.12. Послуга надається на постійній основі учням Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №124 Харківської міської ради Харківської області («Школа рівних можливостей»), яка розташована за адресою: вул. Гвардійців Широнінців, 75-а, які мають статус діти-інваліди з порушенням опорно-рухового апарату та пересуваються на інвалідних візках, для систематичного відвідування занять.
3.13. Додаткові поїздки надаються клієнтам для колективних відвідувань та підготовки загальноміських культурних та спортивних заходів (концерти, фестивалі, футбольні матчі) за письмовим колективним зверненням та при наявності фінансових можливостей бюджету.
3.14. Послуги надаються цілодобово.
3.15. Про зняття заявки клієнт повинен повідомити диспетчера не пізніше, ніж за 2 години до назначеного часу замовлення. У випадку відмови від поїздки після подачі автомобіля до місця замовлення поїздка вважається використаною.
3.16. Клієнту необхідно чекати замовлений автомобіль в назначений час на вулиці, у вказаному місці. В обов’язки водія не входить надання допомоги клієнту при пересуванні вулицею і в будівлях.
3.17. Клієнту надається можливість перевозити вантаж вагою не більше 20 кг та габаритами не більше 50х50х50 см.
3.18. В заявці водія має бути відмітка (підпис) інваліда про виконану заявку.
3.19. При необхідності інваліда супроводжують не більше 2-х асистентів, які забезпечують його супроводження до місця слідування.
3.20. В окремих випадках можлива доставка клієнтів в лікарські або санаторно-курортні заклади, розташовані в Харківській області.

Заступник міського голови
з питань охорони здоров’я та
соціального захисту населення
С.О.Горбунова-Рубан